Czym jest FLATlabs?

Niniejszy projekt zaczynał już w 2016 roku jako serwis PolskieSkrypty.pl, gdzie zamieszczane były spolszczenia dla różnego rodzaju programów, głównie systemów zarządzania treścią, forów dyskusyjnych i portali społecznościowych. Dzięki trzem latom funkcjonowania znacząco wzbogaciła się polska scena webdeveloperów takich gigantów jak WordPress, Joomla, phpBB czy Invision Community.

W 2019 roku PolskieSkrypty zostały zamknięte, a na ich miejsce powołano FLATlabs jako marka spolszczeń gier niezależnych, zwanych też indie – głównie z tego względu, że wiele z tych tytułów ma niespotykaną dotąd wartość, a które w oryginalnym języku docierają do procenta prawdopodobnej grupy odbiorców.

Obecnie FLATlabs jest projektem złożonym z przychodzących i odchodzących „wolnych strzelców” związanych z takimi dziedzinami jak językoznawstwo, filologia, informatyka, ekonomia, a także z praktycznymi specjalizacjami dotyczącymi tłumaczeń, gier komputerowych i informatyki w biznesie. Pod patronatem projektu powstają lokalizacje gier komputerowych na język polski i angielski, spolszczenia programów i skryptów oraz tłumaczenia wszelakich dokumentów tekstowych.